Geleneksel Randevu sistemlerinde randevu almak için yapmanız gerekenler konu başlığına göre değişebilir, ancak genel olarak randevu almanın bazı ortak adımları vardır. İşte bir randevu almak için yapabileceğiniz adımlar:

1. Randevu almak istediğiniz kişi/kuruluşun iletişim bilgilerini bulun. Bu iletişim bilgileri genellikle kişinin/kuruluşun web sitesinde veya telefon rehberinde yer alır.

2. İletişim bilgilerini bulduktan sonra, randevu talebinizi iletmek için bir yöntem seçin. Örneğin, bir telefon görüşmesi yapabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.

3. Randevu almak için uygun bir zamanı belirleyin. Bu, randevu almak istediğiniz kişi/kuruluşun uygun olduğu bir zamandır. Belirli bir tarihte veya zamanda randevu almak istiyorsanız, mümkün olan en kısa sürede randevunuzu ayarlamak için erken bir randevu talebinde bulunmanız gerekir.

4. Randevu almak için gerekli bilgileri hazırlayın. Randevu almak için gerekli olabilecek bilgiler arasında kişisel bilgileriniz, seyahat planlarınız veya tıbbi geçmişiniz gibi özel bilgiler yer alabilir.

5. Randevunuzu onaylamak için son bir kez doğru zamanda, doğru kişi/kuruluşla görüştüğünüzden emin olun. Randevu saatini, randevu yeri ve diğer ayrıntıları tekrar kontrol edin.

Randevu alırken, zamanında gelmek için yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun ve randevunuzun iptal politikasını anladığınızdan emin olun. İptal gerektiren bir durum ortaya çıkarsa, mümkün olan en kısa sürede randevunuzu iptal edin veya yeniden planlayın.

 

Peki bu sistemi daha basite nasıl indirgeriz?  Yerkap sayesinde tek uygulama üzerinden istediğiniz bütün kurum/ kuruluşlara kolaylıkla ulaşabilecek, tek tuşla randevu alabileceksiniz. Yapmanız gereken sadece uygulamayı indirmek ve ihtiyacınız olan merkeze kolaylıkla harita üzerinden size en yakın merkezi bulup tek tuşla randevunuzu ayarlamak!